Rodzaje pieluszek jednorazowych

dzieci_442Pytania odnośnie rodzaju pieluszek, jaki będzie najlepszy dla maleństwa, zazwyczaj pojawiają się w głowie młodej mamy już w trakcie ciąży. Niezwykle szeroka oferta pieluszek jednorazowych sprawia, że dokonanie właściwego wyboru wcale nie jest łatwe. Przyjrzyjmy się więc charakterystyce poszczególnych rodzajów i zastanówmy się, który z nich będzie właściwy w danym momencie.

PIELUSZKI DLA CHŁOPCÓW I DZIEWCZYNEK

Podział pieluszek ze względu na płeć dziecka nie jest jedynie chwytem marketingowym. Różnice dostrzegane są w ukształtowaniu wkładu chłonnego, który może być dostosowany do anatomicznej budowy ciała dziewczynki lub chłopca.

PIELUCHOMAJTKI

Ten rodzaj pieluszek przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci, które mają już za sobą naukę chodzenia. Pieluchomajtki są szczególnie wygodne, gdy maleństwo uczy się korzystać z nocnika – brak rzepów sprawia, że pieluszkę można zsunąć jak zwykłą bieliznę.

ZWYKŁE PIELUSZKI

Pieluszki jednorazowe oferowane są w wersji dla dziewczynek i chłopców oraz w różnych wariantach rozmiarowych. Sprawdzą się idealnie już od pierwszych tygodni życia dziecka.

PIELUSZKI BASENOWE

Ten rodzaj pieluszek do pływania posiada specjalne wykończenie, dzięki któremu nasiąkanie wodą jest znacznie utrudnione. Nie ma także obaw, że zawartość pieluszki wydostanie się na zewnątrz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maluszki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz