Eko kosmetyki dla dzieci

kosmetykiSkóra małego dziecka jest szczególnie wrażliwa i podatna na wszelakiego rodzaju podrażnienia. Dlatego rodzice i opiekunowie powinni zwracać szczególną uwagę na kosmetyki, jakich używają do pielęgnacji maluszka.

Jak kupować kosmetyki dla najmłodszych dzieci?

Przede wszystkim powinniśmy dokładnie czytać skład produktu, im krótszy tym lepiej. Kolejna sprawa to konserwanty i substancje zapachowe. To one najczęściej wywołują alergię i podrażnienia skóry. Dlatego chyba najbezpieczniejszą opcją będą kosmetyki ekologiczne.

Na rynku mamy coraz większy wybór i taka oferta jaki ma sklep dla dzieci bobomio.pl to jeden z lepszych przykładów na profesjonalne podejście do ekologicznych kosmetyków. Nic dziwnego ekologiczne produkty dla dzieci stają się coraz popularniejsze. W sklepie nie dajmy się złapać na tani chwyt, że coś jest Eko, bo tak napisano na butelce. Zawsze sprawdzajmy, jakie składniki ma w sobie dany produkt.

O czym należy pamiętać kupując kosmetyki ekologiczne dla dzieci?

Po pierwsze zanim użyjemy jakiegoś produktu wykonajmy próbę uczuleniową. Posmarujmy nowym produktem niewielki fragment skóry dziecka i spokojnie obserwujmy. Co prawda takie kosmetyki są zasadniczo bezpieczne, jednak każdy organizm reaguje troszeczkę inaczej. I właśnie naszemu dziecku może przydarzyć się reakcja alergiczna.

Po drugie należy pamiętać, że w kosmetykach ekologicznych nie ma żadnych konserwantów, dlatego ich termin przydatności do użycia jest o wiele krótszy. Jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji zapisujmy na wieczku czy etykiecie datę otwarcia kosmetyku. I przede wszystkim nie kupujmy na zapas, to naprawdę nie ma najmniejszego sensu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maluszki i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *