Eko pieluchy

wielorazoweW dzisiejszych czasach żadna młoda mama chyba nie potrafi sobie wyobrazić życia bez pampersów. Są wygodne i łatwe w użyciu, niestety mają też kilka wad, na przykład są bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego. Alternatywy są właściwie dwie: wielorazowe pieluszki, które są przyjazne dla środowiska bądź Eko pampersy. I to właśnie o tych ostatnich będzie mowa.

Ekologiczne produkty dla dzieci stają się coraz bardziej popularne, ten trend dotyczy także pieluszek jednorazowych.

Pieluszki ekologiczne mają taki sam kształt jak ich standardowe odpowiedniki. Również tak samo się je zakłada. A więc czym się różnią te dwa rodzaje pieluch?

Pieluchy Eko pozbawione są wszystkich żeli, plastiku, a także nie zawierają wybielanej celulozy. Producenci klasycznych pieluszek twierdzą, że ich produkty są super chłonne. To prawda, ale te wszystkie sztuczne dodatki nie pozostają bez wpływu na skórę małego dziecka. Mogą wywoływać alergie i podrażnienia skóry.

Pieluchy eko wyglądają identyczne jak tradycyjne pampersy. Jedyny większy mankament to konieczność częstszego przewijania. Pieluszki ekologiczne maja nieco mniejszą chłonność niż te standardowe.

Ekologiczna pielucha wielorazowa jest o wiele lepsza dla środowiska naturalnego – rozkłada się po około roku, natomiast te z dodatkiem plastiku czy innych sztucznych składników nawet przez kilkaset lat.

Czy pieluszki ekologiczne mają jakieś wady? Zasadniczo tylko jedną. Niestety są dość drogie. A w związku z tym, że mają niższa chłonność, automatycznie wzrasta ich zużycie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maluszki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz