Jak prać pieluszki wielorazowe?

Niepodważalne zalety pieluszek wielorazowych sprawiają, że do dziś są one niezwykle chętnie używane, zwłaszcza w warunkach domowych. Jedyne, czego może obawiać się młoda mama, to konieczność ich częstego prania. Czy rzeczywiście jest to takie trudne?

GOTOWAĆ CZY NIE?

Odpowiadając na pytanie postawione we wstępie – pieluszki wielorazowe nie są trudniejsze w utrzymaniu czystości, niż dziecięce ubranka. Niegdyś panował pogląd, że pieluszkę należy gotować, aby pozbyć się wszelkich bakterii. Dziś, dzięki nauce, wiemy jednak znacznie więcej. Dziecku zagrażają bakterie mezofilne, które giną w temperaturze 10 stopni Celsjusza, zatem wypłukanie pieluszki w chłodnej wodzie w zupełności wystarczy.

JAK POZBYĆ SIĘ PLAM?

Pieluszki wielorazowe powinny być prane w wodzie o temperaturze od 35 do 40 stopni Celsjusza i z użyciem delikatnego proszku (zaleca się stosowanie połowy normalnej dawki), zupełnie jak w przypadku ubranek naszej pociechy. Z reguły wystarczy to, aby pozbyć się wszystkich plam. Jeżeli jednak zabrudzenia okażą się wyjątkowo uporczywe, warto użyć mydła galasowego, smarując nim plamę. Pieluszek nie powinno się suszyć na słońcu, gdyż może to doprowadzić do zesztywnienia materiału. Temperatura pokojowa będzie najodpowiedniejsza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Maluszki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz